Wiadomości z biblioteki

Biblioteka szkolna wraz z świetlicą, zorganizowała konkurs plastyczny na ilustrację do książki.
I miejsce: Oliwia Cichocka klasa 4A
II miejsce: Natalia Gomuła, klasa 4A
III miejsce: Natalia Wawrzyniak klasa 4A
IV miejsce: Wanda Marciniczyn klasa 4A
W konkursie wzięły udział 22 osoby. Ich prace zostały wystawione w bibliotece:
Odbyło sie głosowanie, w którym wzięły udział 102 osoby, nauczyciele i uczniowie.
Zwycięska praca :)

Napisany 31 Jan 2023 przez a.niksinska

Podczas wakacji biblioteka szkolna przeszła gruntowny remont:

- została pomalowana,

- założono nową podłogę,

- wyposażono w nowe regały,

W celu wygodnego spędzania czasu z książką, została wyposażona w nowy kącik wypoczynkowy oraz nowe stoliki i ławki.

W ramach Laboratorium Przyszłości biblioteka została wzbogacona o drukarkę 3D.

Godziny pracy biblioteki w roku szk. 2022/2023

07:00 – 08:55

09:45 – 15:00

07:00 – 09:50

10:40 – 14:35

15:20 – 16:00

07:00 – 08:55

13:35 – 14:35

15:20 – 16:00

08:00 – 10:45

11:35 – 12:45

13:35 – 15:30

07:00 – 11:40

12:30 – 14:00

Biblioteka dysponuje dwoma pomieszczeniami: czytelnią i wypożyczalnią. W wypożyczalni jest wolny dostęp do półek. Zbiory ułożone są tematycznie. W naszej bibliotece znajduje się przeszło 7400 woluminów. Mamy wiele pozycji z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży, lektury, książki naukowe oraz popularnonaukowe. Wyszukanie interesującej książki nie jest trudne. Zawsze pomocą służy bibliotekarz, starszy uczeń, ale można też skorzystać z katalogu alfabetycznego i rzeczowego. W czytelni wydzielony jest księgozbiór podręczny zawierający : encyklopedie ogólne i specjalne, słowniki językowe i rzeczowe, albumy oraz inne pozycje z różnych dziedzin wiedzy. Uczniowie mają również możliwość korzystania z zasobów Internetu, dzięki wyposażeniu czytelni w stanowisko komputerowe z dostępem do sieci. Biblioteka prenumeruje czasopisma dla dzieci: Płomyczek, Poznaj Swój Kraj, Młody Technik, Eko-Świat, Turysta Szkolny. Dla nauczycieli: Nowa Szkoła, Gazeta Szkolna, PC World Komputer, Biblioteka w Szkole. Biblioteka szkolna prowadzi zajęcia z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej, organizuje konkursy recytatorskie i czytelnicze.

Napisany 30 Nov 2022 przez dyrektor

Tegoroczny MMBS przebiega pod hasłem: „Baśnie i legendy z całego świata”, z tej okazji biblioteka
zaprasza do udziału w następujących wydarzeniach:

UCZNIOWIE KLAS 1-3:

I. ”Czytanie na dywanie”→ głośne czytanie wybranych baśni i legend.

Uczniowie klas 1-3 spędzający czas w świetlicy szkolnej. Dzieciom młodszym czytają starsi koledzy i koleżanki przebywający na świetlicy. Czytelnicze spotkania mają wzbudzić u najmłodszych uczniów zainteresowanie książką, a także rozbudzić w nich pasję czytania.

II. Konkurs plastyczny na Ilustrację do ulubionej baśni (Ilustracja baśniowego bohatera/baśniowej sceny).

Warunki uczestnictwa:

• samodzielne wykonanie pracy plastycznej podczas szkolnych zajęć na świetlicy

• prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną płaską (rysunek, wycinanka, akwarela itp.)

• Format prac A4

• Prace muszą być zaopatrzone w czytelną metryczkę (na odwrotnej stronie pracy), zawierającą informację:
    imię i nazwisko autora, klasa.

Kryteria oceniania:

• Twórcza pomysłowość i wyobraźnia oraz oryginalność w zakresie przedstawienia tematu;

• Estetyczne wykonanie pracy i ogólne wrażenie artystyczne;

UCZNIOWIE KLAS 4-6:

III. Konkurs plastyczny na zakładkę do książki

Warunki uczestnictwa:

• Samodzielne wykonanie z dowolnych materiałów zakładki do książki, w którą należy wkomponować wybrany cytat, aforyzm związany z książką lub z czytaniem książek;

• Uczniowie wykonują pracę dowolną techniką.

• Prace muszą być zaopatrzone w metryczkę, zawierającą informację: imię i nazwisko autora oraz klasę,
    do której uczęszcza;

• Najciekawsza zakładka do książki, otrzyma nagrodę niespodziankę.

Kryteria oceniania:

• Koncepcja, pomysł, wyobraźnia oraz oryginalne wykonanie pracy.

Termin oddania prac do → 22.10.2021 r.

UCZNIOWIE KLAS 7-8:

IV. Konkurs czytelniczy: „Z jakiej książki pochodzi fragment tekstu”

Warunki uczestnictwa:

• Zapoznanie się z podaną listą lektur

• Zgłoszenie chęci udziału w konkursie najpóźniej do → 18.10.2021 r.

• Poprawne i samodzielne rozwiązanie testu ze znajomości treści podanych lektur.

UCZNIOWIE KLAS 1-8:

V. Konkurs fotograficzny „Z książką Ci do twarzy – przyłapani na czytaniu”

Tematyka zajęć jest dowolna, powinna jednak pokazać, że czytanie czy to w domu, czy w miejscu publicznym
(tj. park, galeria handlowa, ulica, autobus, szkoła) to przyjemność i atrakcyjna forma rozrywki – wypełniająca wolny czas.

• Każdy uczestnik konkursu może przynieść max 3 zdjęcia (mogą być wydruki) w formacie 15 x 21.

• Najciekawsze prace zostaną nagrodzone oraz będzie można obejrzeć je na szkolnej wystawie.

Z A P R A S Z A M Y

Napisany 06 Oct 2021 przez m.kalwik