Doradztwo zawodowe

II etap konkursu „GPS po zawodach” dobiegł końca. Spośród 40 prac konkursowych Komisja Konkursowa wybrała 10, które przechodzą do etapu finałowego. Uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością i profesjonalizmem. Z naszej szkoły do etapu finałowego przeszła uczennica klasy 8a Milena Biegluk. W etapie finałowym uczestnicy będą mieli za zadanie przygotować swoją wideowizytówkę, wcielając się we wskazanego przez organizatorów konkursu przedstawiciela zawodu. Milena przygotowuje do finału wideowizytówkę w zawodzie: technik automatyk. Dziękuję Natalii i Oliwii za udział i zaangażowanie, a Milenie serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za finał.

Napisany 10 Mar 2023 przez z.hauza

W dniach 23-27.01.2023 r w naszej szkole w kl. 1-8 odbył się TYDZIEŃ DORADZTWA ZAWODOWEGO. Uczniowie uczestniczyli w różnych zajęciach oraz warsztatach. Tworzyli własne samoloty z drewna. A wykonując model Żołnierza, podkreślano wartość zawodów mundurowych. Dzieci poznały również proces produkcji czekolady i batonów :) W ramach Tygodnia Doradztwa Zawodowego zaproszeni Goście prezentowali wybrane zawody oraz pracę z nimi związaną.

Napisany 09 Mar 2023 przez adm

Doradcy zawodowi z Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu, w odpowiedzi na prośby płynące ze strony wychowawców klas 8 i szkolnych doradców zawodowych, organizują w marcu 2023 roku szkolenia online dla rodziców uczniów klas 8 dotyczące rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Rodzice będą mieli do wyboru 5 terminów szkoleń. Liczba miejsc na każdym spotkaniu jest ograniczona. Tematyka szkolenia: 1. System szkolnictwa ponadpodstawowego: a) oferta edukacyjna wrocławskich szkół ponadpodstawowych, b) zawody i kwalifikacje, c) ścieżki edukacyjne umożliwiające uzyskanie określonego zawodu, 2. Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych: a) sposób przeliczania na punkty rekrutacyjne poszczególnych kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym, b) tryb przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, c) wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. d) rekrutacja elektroniczna we Wrocławiu. Szkolenia będą realizowane zdalnie poprzez platformę MS Teams. Linki do szkolenia zostały wysłane przez dziennik Vulcan. Terminy szkoleń: 6, 9, 14, 15 i 20 marca (do wyboru przez rodziców) od godziny 17.00 do 18.30. Doradca zawodowy.

Napisany 26 Feb 2023 przez z.hauza

Terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2023/2024, a także terminy składania dokumentów dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych Zarządzenie Nr 1/2023 Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Terminy postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego na rok szkolny 2023/2024 i terminy składania dokumentów dla kandydatów

Napisany 27 Jan 2023 przez z.hauza

Eliminacje szkolnego etapu konkursu zakończone. Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: przewodnicząca Pani Lucyna Cempel, członkowie komisji: Pani Anna Długołęcka-Zamiar, Pani Karolina Junik, Pani Ewa Sawicka, Pani Zuzanna Hauza, zgodnie z kryteriami konkursowymi oceniła wszystkie zgłoszone 24 prezentacje. Uczniowie, którzy otrzymali najwyższą liczbą punktów - przechodzą do II etapu: Oliwia Warmuz – 46,5 pkt., Milena Biegluk – 45 pkt., Natalia Toroszewska – 45 pkt. Komisja również przyznała wyróżnienia dla : Barbary Śnieżyk – 42 pkt.Filipa Żaka – 41 pkt., Antoniny Tomaszewskiej - 41 pkt., Jakuba Kosaka – 40,5 pkt., Kariny Shtelmakh – 40,5 pkt. Wielkie gratulacje i podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i wkład pracy. Zwycięzcom życzymy powodzenia na II etapie konkursu. Doradca zawodowy