Wychowanie Patriotyczne

W dniu 9 marca 2023 roku delegacja z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w obchodach 20 rocznicy nadania Szkole Podstawowej nr 73 we Wrocławiu imienia gen. Władysława Andersa. Naszą szkołę reprezentowali Pani Dyrektor Lucyna Cempel i nauczyciel historii Pan Andrzej Zając, którzy złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową patrona szkoły oraz uczniowie z klas 8: Maja Kosak, Zosia Siergiej i Franek Wiśniewski. Po złożeniu kwiatów obchody przeniesiono do sali gimnastycznej, w której odbyła się akademia poświęcona tematyce rocznicy nadania patrona szkole. Po jej zakończeniu zaproszono wszystkich na maly poczęstunek. Byyła to przyjemna, integrująca uroczystość

Napisany 11 Mar 2023 przez a.zajac

W dniu 6 marca 2023 roku w Auli Urzędu Wojewódzkiego im. Jerzego Woźniaka odbyła się Dolnośląska Wystawa Historyczna Rodziny Szkół im. AK i Bohaterów AK. Udział w wystawie zdeklarowało większość szkół należących do Dolnośląskiej Rodziny AK. W tym roku realizowaliśmy projekt: "Przejawy pamięci o dowódcach AK w naszym regionie". Uczniowie wcielili się w detektywów - poznawali historię ulic, tablic pamiątkowych, wydarzeń związanych z Patronem lub wybranym dowódcą AK. Wyniki projektu przedstawiły w formie graficznej uczennice klasy 7b: B.Lachowska, A.Tomaszewska, M.Żukowska, H.Zając, I.Franas. Pracę zreferowała O.Gembarzewska. Projekt koordynował nauczyciel historii A.Zając.

Napisany 09 Mar 2023 przez adm

W dniu 6 marca 2023 roku w Sali Kolumnowej im. Jerzego Woźniaka w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się prezentacja wystawy, w której uczestniczyło 14 szkół z Dolnoslaskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej, w tym delegacja z naszej szkoły. Uczennice z klasy 7b w swojej pracy przedstawiły szlak miejsc związanych z Armią Krajową w naszym mieście. Kustoszem wystawy była Szkola Podstawowa nr 96 im. Leonida Teligi we Wrocławiu, a wśród zaproszonych było wielu znamienitych gości. Prace wszystkich szkół zostały wyeksponowane w holu Urzędu Wojewódzkiego (na I piętrze) i są dostępne do obejrzenia w godzinach pracy urzędu.

Napisany 09 Mar 2023 przez a.zajac

W dniu 1 marca 2023 roku poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z nauczycielem historii brali udział w centralnych wrocławskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Obchody odbyły się przy pomniku Pamięci Ofiar Terroru Komunistycznego 1945-1956 na Cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele rodzin represjonowanych, osoby dbające o zachowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i samorządowych, oficerowie i żołnierze, a także poczty sztandarowe służb mundurowych, szkół, organizacji społecznych i kombatanckich oraz społeczeństwo Wrocławia. Przy pomniku został wygłoszony apel pamięci zakończony salwą honorową oraz złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów przez delegacje.

Napisany 02 Mar 2023 przez adm

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" 26.02.2023 odbył się we Wrocławiu 1 turniej szermierczy im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w szpadzie. W turnieju wystartowało ponad 70 zawodników. Wśród wszystkich startujących zawodników naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. W roczniku 2009-2010 zajęli bardzo wysokie miejsca.
Patryk Szczegielniak - zwycięzca turnieju
Maciej Wróblewski - drugie miejsce
Maja Śmigielska - 5 miejsce
W turnieju wystartowało 4 uczniów z klasy sportowej (kategorie wiekowa 2011-2012), dla których był to pierwszy udział w tak poważnych zawodach sportowych:
Julia Kurnel, Filip Musiał, Marcel Wrzeszczyński oraz Kajetan Bondarewicz. Zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuję w kolejnych zawodach.
Gratulujemy udziału oraz wyników.

Napisany 28 Feb 2023 przez adm

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 13 ... 15 Next >>